Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Giro d’Italia hírek: kezd magára találni Valter Attila, Aurélian Paret-Peintre után Valentin is Giro-szakaszt nyert, ismét terítéken a sprinterek

Valter Attila: úgy érzem, hogy egy kicsit magamra találtam A hétfői pihenőnapot követően kedden a Pompei és a Bocca della Selva közötti 142 kilométeres etap várt a Giro d’Italia mezőnyére, a táv derekán egy második kategóriás emelkedővel, a végén pedig az első kategóriás hegyi befutóval. A szakasz utolsó része rendesen megrostálta a mezőnyt, a magyar bajnok Valter Attila (Team Visma Lease a Bike) csak az utolsó kilométereken szakadt le és végül a 35. helyen ért célba 5:15 perc hátránnyal. – Úgy érzem, hogy egy kicsit magamra találtam, mondjuk úgy, hogy sikerült lehiggadnom, regenerálódni a sérülésekből, meg fejben is kicsit bátrabbá válni – mondta a közmédia kamerája előtt a magyar kerékpáros. – Sokat támadtam, egész jókat is, egyszer benne voltam egy kiválónak tűnő szökésben Filippo Gannával és Edoardo Affinivel, aminél jobb nem is kell, így nem is értem, hogyan, de sajnos utolértek minket. Úgyhogy nagyon érdekes ez a Giro, mert azok a szökések, amire nagyon számítana az ember, ho...